Lapsel pärast haigust temperatuur 37 kraadi 11.02.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

6-aastasel lapsel oli jaanuari alguses nöha, köha ja nädal aega palavik üle 38,5 (kaenla alt) kraadi. Andsime Nurofen siirupit ja tegime soolveega auru. Pereõe juures käisime, kui palavik oli kuuendat päeva. Vereproov põletikku ei näidanud (oli 6). Nädal hiljem oli jätkuvalt köha ja madal palavik 37,2-37,6 ning käisime perearsti juures. Perearst kuulas ja diagnoosis selle põhjal bronhiidi, uut vereproovi ei teinud. Perearst kirjutas Ventolini ja tegime 5 päeva sellega auru. Väike palavik püsis. Nädala pärast käisime uuesti pereõe juures, kus vereproov põletikku ei näidanud (alla 1). Väikese palaviku kohta ei osanud ta midagi öelda. Nüüd vahepeal ei ole last kraadinud. Viimasest kraadimisest on möödas 2-3 nädalat. Täna kraadisime ning temperatuur 37,1 kraadi.
Miks lapse kehatemperatuur jätkuvalt veidi kõrgem on?

Ette tänades

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Pigem on minu küsimus, kuidas mõjus Ventolin ja kas selliseid haigestumisi on ka varem olnud.
Kas oli kuiv või rögane köha? Kas oli köhahooge?

Kui köha on taandunud, ei ole põhjust muretseda ka temperatuuri 37.1 pärast.
Sellises väärtuses temperatuur võib peale palavikuga kulgenud haigust mõneks ajaks püsima jääda.

Kjulge