Kolmekuusel beebil täpiline lööve 15.02.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kolmekuusel beebil tekkisid üleöö ainult kõhule punased täpid. Toiduks ainult rinnapiim. Pole enda menüüs midagi uut proovinud, mida oskaks kahustada lööbe tekkimises. Millega võiks tegu olla ja kuidas edasi toimetada?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Tegemist on üksikute peenpapuloosse lööbe elementidega. Lööbe tekke esimesel päeval on üsna keeruline öelda, millega tegemist. Praegu ei tea, kas lööve tekib lisaks kõhule ka teistesse keha piirkondadesse ja kas lisandub teisi haigussümptomeid.
Laps saab ainult rinnapiima ja toiduga Te seda seostada ei oska, sest midagi pole menüüs muutunud. Arvesse tulevad tavaliselt lisaks toidust põhjustatud lööbele higistamine, reaktsioon pesuvahendile, välistatud ei ole algav nakkushaigus.
Praeguses seisus on soovituseks pesemisel kasutage tundlikule nahale mõeldud pesuvahendit ja mõelge ikka ka oma toidus olevatele võimalikele lööbe tekitajatele.

Heade soovidega,
Kjulge