Lööve beebi nahal 29.06.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Avastasin pea poole aastaseks saaval beebil lööbe nahal. (Lisasin pildi ka)
Millega võib tegu olla ja mis seda võib põhjustada?
Toitub minul piimasegust Aptamil Comfort ning nüüd saab ka püreesid. 2 viimast püreed on olnud mustika-riisi ning Kõrvitsa püree. Varem olen ka kõrvitsa püreed andnud, pole midagi olnud. Samuti on ka väljaheide viimasel ajal olnud tumerohekas.
Olen ette tänulik igasuguse informatsiooni eest!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Pilti ei ole.
Kui varem löövet ei olnud, siis vaevalt piimasegu põhjuseks.
Püreede andmisega võite ise katsetada so kas konkreetse püree vältimisel lööve taandub ja selle uuesti menüüsse lülitamisel tekib taas.
Nahalöövete korral oodatakse mõju 2-4 nädalase perioodi ja seedetrakti nähtude korral veel pikema aja jooksul so 4-6 nädala jooksul.
Atoopilisele dermatiidile, toidust põhjustatud lööbele on iseloomulk sügelus.
Löövet võib tekitada ka higistamine, reaktsioon pesuvahendite, tekstiilile jm
Kui peres on kellelgi allergia või atoopiline dermatiit, siis on suurem tõenäosus, et on ka lapsel.
Vajadusel suunab perearst allergoloogi vv-le, nahaarsti vastuvõtule ei ole saatekirja vaja.

Heade soovidega,
Kjulge