Kas on allergia? 09.04.16 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,Tomatite,maasikate ja puuviljade söömisel hakkab keel kipitama, see on olnud juba mitu aastat,aga arst ei näe erilist probleemi selles.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Et anda nõu, oleks hea haigusnähtude tekke põhjusi täpsustada. Missuguste aed- ja puuviljade söömisel keele kipitamine tekib? Kas ainult neid toorelt süües? Kas on mingeid muid allergiale viitavaid tunnuseid nt õietolmust põhjustatud allergiline nohu ja silmapõletik, nahalööbed, seedetrakti kaebused jne.
Kas olete lugenud ristallergia kohta? kas Teil esinevad haigusnähud sobivad selle raamidesse. Allergia kohta on rohkesti artikleid www.allergialiit.ee.
Vajadusel tehakse täpsustavad allergoloogilised uuringud, kuid nende tegemise vajaduse üle saab otsustada allergiakaebuste kirjelduse põhjal. Kirjas toodud informatsioon ei ole selleks piisav.
Heade soovidega, Kjulge