SOOLAKAMBER 11.05.04 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Minu 4-aastane laps on juba sünnist saati allergiline. Tegime u. 1-aastaselt allergiatestid, millega selgus,et toidu vastu tal allergiat ei ole.Arst arvas,et tal on lihtsalt kuiv nahk (käed ja jalad karedad) ning Linola Fett`n kreemi ja vanniõliga saime sellest lahti. Kuid nüüd ilmuvad silmade ja suu ümber aeg-ajalt laigud (eriti kevadel). Suu ümbrust ravisime arsti määratud Sibicordiga,kuid sellest ei olnud kasu. Lugesin,et soolaraviga saab sellistest allergilistest vaevadest lahti. Kas Teie soovitaksite seda? Kas perearsti saatekirjaga saab tasuta ning kas kaasasolev lapsevanem ei pea ka maksma?

Arst vastas:

dr Maire Vasar

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
Haloteraapia e. soolaravi üheks näidustuseks on märgitud tõepoolest ka atoopiline dermatiit ja ekseem. Enam kasutatakse teda siiski hingamisteede ägedate ja krooniliste kopsuhaiguste korral tema põletikuvastase toime tõttu. Millisel moel ja missugust toimet avaldab haloteraapia nahahaiguste korral, ei oska ma teile vastata, kuna vastavaid kirjandusallikaid ei leidnud. Tasuta raviteenuste hulgas haloteraapia ei ole. Kui teil on võimalust raviseanssidel käia, võite proovida, kas see ravi teie lapsele sobib või mitte. Täpsemat infot hindade ja ravitoime kohta oskab teile öelda kõige paremini soolakambri arst.

Parimate soovidega,
dr. Maire Vasar