lapsel näol punnid. 10.02.14 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu 8 kuusel lapsel on näol ( suu, nina , laugudel ja silmade ümber) punnid. ( lisasin ka pildi) . Need on olnud juba kuu aega. ja me ei saa kuskilt vastust mis või millest need on. Tundub, et need ei sügele,laps vähemalt ei kratsi. Laps on rpa peal ja saab putru, puu ja köögivilja püreed, püreed lihaga lisaks. Vereanalüüs näitas mingit viirust aga rohkemat ei tea. Arstil kaks vastust sellele higipunnid ja kui ei sega last, las olla. Kuid mind häirivad ja halb last vaadata, kahju temast. Olen kasutanud ka erinevaid kreeme aga ei aita. Tõesti ei tea enam kuhu pöörduda või kust uurida. Teeb juba jõuetuks, et last aidata ei saa. Loodan, et Teilt saan abi.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Pilt on jäänud kirjale lisamata.
Kui punnid/paapulid ainult näol, ei ole ilmselt tegemist toiduallergiaga. Ühelegi nakkushaigusele ei ole ka iseloomulik paapulite teke ja seda ainult näo piirkonada ning nii pikka aega püsimine. Esimesel aastal võib olla ka akne löövet, kuid täpsema hinnangu andmisekssaamiseks oleks vaja last näidata nahaarstile. Selleks pole ka saatekirja vaja.
Kiiret lahendust soovides, Kjulge