Allergiarohud ja rasedus 11.06.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Umbes 5 aastat on mul päikeseallergia. Siiiamani olen suviti võtnud Loratiini tablette. Nüüd olen rase ja lugesin välja, et raseduse ajal ei ole see rohi soovitatav. Millist rohtu võib võtta?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Raseduse ajal on vaja olla ettevaatlik mistahes ravimi kasutamisega, sest enamik ravimitest läbib platsentat. Üldreegel on see - ravimeid oleks raseduse ajal parem vältida. Seepärast on vaja kaaluda, kas ravimi kasutamisega kaasnev risk ületab sellest saadud kasu. Allergia korral on oluline mõelda, kas on võimalik mingi muu võimalus probleemiga toime tulekuks. Päikesest põhjustatud allergia korral on soovitus päikesevalguse eest end kaitsta. Ei ole tehtud spetsiaalselt uuringuid, kuid toetudes pikaajalisele kasutuskogemusele on nii tsetirisiini kui ka loratadiini vajadusel siiski ka raseduse ajal lubatud kasutada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

Allergiarohud ja laktoositalumatus

Mul on tugev õietolmu allergia, hiljuti avastati mul ka laktoositalumatus, mida allergiarohud sisaldavad ja ei saa neid enam võtta (Loratin, Kestine). Perearst soovitas uut allergiarohtu Opexat (ei sisalda ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Laktoosi ei ole antihistamiinsete preparaatide lahustes ja siirupites.

Tabletis on laktoosi vaid väikeses koguses ja enamasti see probleeme ei tekita. Ka proovisite, või igaks juhuks ei võtnud?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: