Allergiarohud ja laktoositalumatus 09.05.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Mul on tugev õietolmu allergia, hiljuti avastati mul ka laktoositalumatus, mida allergiarohud sisaldavad ja ei saa neid enam võtta (Loratin, Kestine). Perearst soovitas uut allergiarohtu Opexat (ei sisalda laktoosi), aga selle toime on minu jaoks väga nõrk, silmad sügelevad ja nina tilgub. Kas oskaksite soovitada veel mõnda muud laktoosivaba allergirohtu?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Laktoosi ei ole antihistamiinsete preparaatide lahustes ja siirupites.

Tabletis on laktoosi vaid väikeses koguses ja enamasti see probleeme ei tekita. Ka proovisite, või igaks juhuks ei võtnud?