Toidutalumatus 19.04.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Mida teha, kuhu pöörduda?
Õuna söömisest tekkis huulte, põskede, hiljem kogu näo tugev turse. Kestnud üle aasta. Nüüd on lisandunud must ploom, sinihallitusjuust, fanta. Mõnedel kordadel ei oska põhjust öelda. Söömisel olen vigastanud hambaga põske.
Mul on diabeet, podagra, sapikivid.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Õuna söömisel tekkinud reaktsiooni saaks seostada ristallergiaga puude õietolmude suhtes, aga pollinoosi olemasolu kirjast ei selgu. Nimetatud toiduainetel ei ole midagi ühist, miks nad peaksid kirjeldatud angioneurootilist turset tekitama. Põhjus võib olla ka ravimis või toidu lisaaines. Vaja oleks põhjalikku anamneesi, kirjas toodu põhjal ei ole võimalik otsust anda. Asjas selguse saamiseks tuleks pöörduda allergoloogi vastuvõtule.