Nahalööve beebil 11.02.16 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen kohe 4 kuuseks saava beebi ema. Viimase 2-3 nädala jooksul olen täheldanud, et aeg ajalt tekivad beebi nahale punased laigukesed, mille keskel on valge täpike/punnike. Need tulevad ja siis mingi aja möödudes jälle kaovad. Nt ühel päeval on, järgmiseks on kadunud. Või siis tekib neid ühe päeva jooksul erinevatesse kohtadesse ja järgmiseks päevaks on kadunud. Ei oska öelda, kas need võivad ka sügeleda, kuna laps on veel liiga pisike, et osata seda väljendada.

Olen täheldanud neid lapse näol, peas, samuti jalgadel. Lisan pildi kirjelduseks ka kirja manusesse.

Laps on muidu terve ja rõõmus.

Millega võib tegu olla? Kas allergilise reaktsiooniga ehk? Enda teadmiste kohaselt pole ma söönud midagi, mis võiks allergiat põhjustada.

Heade soovidega!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kirjelduse ja pildi järgi on tegemist nõgeslööbega. Kõige enam kipun seda seostama ikkagi toiduga. Arvesse tulevad kakao, tsitrusviljad, maasikad, kiivi, tomat, viinamarjad, pähklid, toidu lisaained, ka vitamiinid ...

Kjulge