Kas luumurd? 16.04.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ema kukkus 14.04 trepist alla ja tal on mõlemad jalad potisinised. Haiglas tehti ühest jalast röntgen, aga teist jalga ta ei kurtnud, vennaga arvame et emal võib olla teisel jalal luumurd. Jalas terav valu , teeb tööd hooldajana ja käis veel eile tööl 15.04

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma röntgenita ei saa luumurdu kinnitada ega ka ümber lükata. Kui inimene saab siiski käia, on luumurru tõenäosus kaunis väike. Kahjuks, ei kirjelda Te millisest jala osast käib jutt. Pöialuude murru korral on ka kõndimine kõrge valuläve korral võimalik.