Pöialuumurd 25.05.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul on pöialuumurd ja jalg kipsis, kas kui 3 ndl möödas võib kipsi ise ära võtta ja kas ja millal saab jälle normaalselt kõndida? tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pöialuumurd peaks kipsis olema 4-6 nädalat. Kipsi äravõtmise järgselt soovitaks teha ka kontrollpildi ja siis võiks anda ka ortopeed soovituse edaspidise koormuse suurendamise suhtes. Normaalse kõndimise taastumine sõltub paljudest asjaoludest - Teie füüsilisest seisundist, luumurru iseloomust, treenitusest ja harjutamisest peale luumurdu, jne. Luumurru kohta võite kõndimisel tunda veel ka aasta pärast, nii et päris ühest vastust sellele küsimusele ei ole.