Jalavigastus 07.06.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin laupäeval emos. Sain diagnoosiks Kannadistorsioon ja - distensioon. Kand ega hüppeliiges ei ole valulikud, küll aga suure varba ja 2. varba pealt. Kas sellised sümptomid on normaalsed sellise diagnoosi puhul või oleks soovitatav uuest emosse näitama minna? Olma karkude abita käia ei saa.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Diagnoos on pandud Teile ilmselt Rahvusvahelise haiguste Klassifikatsiooni järgi ja ei peegelda päris täpselt Teie vigastust. Ma ei tea küll vigastuse tekkemehhanismi, kuid oletan et midagi kukkus jalale või lõite jala ära. Te ei kirjuta samuti, kas pilti tehti või mitte. Ilma rö-pildita ei julgeks luumurdu välistada, kui saate käia vaid karkudega. Kui paremaks ei lähe, soovitan igal juhul uuesti arstile pöörduda.