Sügelus ja valu pärakus 08.08.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ca 2,5a tagasi algas probleem pàrakuga. Roojamisel oli tunne nagu okastraat tuleks välja, olid sügelused nii ööl kui päeval, välise õrna parakupiirkonna kurdude vahel oli näha isegi õrnu nn haavandeid. Pöördusin peale mõningast kannatamist perearstile, kes ei avastanud mitte kui midagi ebanormaalset ei visuaalsel kontrollil ega ka katsudes. soovitas vajadusel kasutada vabamuugis olevaid kreeme ja lasi teha igaksjuhuks ussirohukuuri.

Tundus nagu oleks olukord siiski veidi paremaks läinud peale seda, kuid ajapikku olen avastanud, et katsudes on siiski nagu veresoontepunnid (lahkliha kandis pehme mügarik). Pàrakus ei oska neid tàhele panna, kuid kohutav sügelus käib siiski hooti, enamasti öösel ja algab tihti juba õhtul.. Lisaks sugelusele on eriti kreemitades nn tulitav ja kipitav tunne. Samas on ka täiesti probleemivabu ohtuid-öid. Ennetuseks kreemitan juba enne magamaminekut piirkonda, magan pesuta, teen istevanne.

Olen sünnitanud kolm last, viimane aastal 2016. Raseduste ajal selliseid probleeme polnud. Viimane 2a olen olnud ka 0.4 kohaga juurdelõikaja väikeses õmblusettevottes ja pean tegelema raskete kangarullide tõstmisega. Enne 2016a rasedust käisin samas mitu aastat aktiivselt body pump jms trennides ja vaevusi ei olnud kordagi.

Elan vàikelinnas, kus proktoloogi pole. Tean, et mõistlik oleks aeg broneerida ja ka teen seda, kuid kas sellise info peale on võimalik soovitada, milliseid salve, kreeme, küünlaid kasutada, millest oleks natuke rohkem ikka abi kui neist vabamüügi omadest? Tunnen end siiski veel piisavalt noorena ja ei tahaks elu lõpuni iga päev oma pepu peale mõelda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Imeravimit minult oodata ei maksa. Proovida võiks Proctocedyli salvi - retseptiravim. Kui palju see Teie poolt juba kasutatud ravimitest parem on, on raske öelda. Peaksite ikka ka proktoloogi juures ära käima.