Sügelus pärakus 02.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul on juba pikemat aega sügelus ja valulikus päraku piirkonnas. Eriti süveneb see pärast alkoholi tarbimist. Olen käinud sellega ka gastroenteroloogi juures uuringutel, aga seal ei avastatud midagi. Äkki on mingi käsimüügil olev kreem, mis võiks leevendada olukorda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kardan, et mitte, kuigi selliseid käsimüügi kreeme oskaksid kindlasti apteekrid paremini soovitada. Minu soovitus on alökoholist loobuda.