Tervist! Pärakus on mõned päevad väga ebameeldiv valu, kasutada saan pühkimiseks ainult beebilappe. 22.07.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Millest selline paistetus ja valu tekib? Kas asi on tõsine? Kas kindlasti peaks võtma ühendust perearstiga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suure tõenäosusega on tegu hemorroidide põletikuga. Arvesse tuleb ka paraproktiiti. Kirja telle on raske neid eristada, vajalik läbivaatus. Soovitan pöörduda perearstile.