Pärakus hernetera suurune tükk 23.05.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi tundsin enne uinumist päraku piirkonnas sügelust, mis ei lasknud uinuda. Tundus, et see sügelus on seespool, kuna väljast ei saanud leevendust. Hommikul dušši võttes tundsin seda piirkonda pestes, et mul on pärakus umbes hernetera suurune tükk. Siis oli ta väga vähe ka hell. Nüüd mõned päevad hiljem on tükk endiselt alles, mingeid vaevusi pole enam teinud, kuid duššiall käies tunnen, et ta on alles.
Kas peaksin pöörduma arsti poole? Kas see võib olla hemmoroid või äkki mingi kasvaja? Mida teha?
Ise olen enam vähem norm kaalus, töö ei ole istuva loomuga, kõht on ilusti läbi käinud, ei ole raskusi tõstnud.
On olnud siiski päraku piirkonnas ka eelnevalt kihelust (väljaspool) ja olen märganud, et pesu on viimasel ajal hakanud veidi määrduma, kuigi pühin ja pesen korralikult. Samuti on jala veenid teinud valu. Perekonnas on olnud jämesoole vähki.
Suur aitäh vastamast!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suure tõenäosusega on see tromboseerunud hemorroid. 100% selles saab kindel olla vaid seda nähes. Soovitan perearstile näidata.