Pikka aega kestnud valud pärakus 24.08.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Juba märtsist saati olen hädas pärakus pesitseva valuga. Aegajalt on see terav ja tugev,teinekord jälle ei anna mõni päev ennast tunda.Tavaolukord on kipitav,valutav tunne ja roojamisel see üldjuhul suureneb mõneks ajaks. Kõhugaase on ka palju ,kuigi nendega on koguaeg häda olnud aga nüüd on tunda,et kõhugaase väljutades on valu pärakus suurem gaaside väljutamise ajal.
Tavaliselt on istudes või lamades valu suurem ja kõndides ja liikudes võib peaaegu kaduda kuid ebamugavustunne püsib.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjeldate oma vaevusi, kuid konkreetset küsimust ei leia. Ainult jutu järgi pole võimalik diagnoosida.