Võrk 31.03.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Teatavasti on kubemesonga operatsioon üpris levinud ja seda tehakse mitmel viisil. Millised on Teie praktikas esile tulnud komplikatsioonid seoses songavõrguga ja sellega seoses kroonilise valu või seksuaalfunktsioonide häirega? Kuidas hindate võrgu paigaldamise riske kroonilise valu või seksuaalfunktsioonide häirumise osas?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kubemesonga operatsioonide korral 25-30% patsientidest, kellele on teostatud songaplastika võrguga kaebavad võõrkeha tunnet. Mitte kõik neist ei kaeba valu vaid ainult ebamugavust. Võrk ise seksuaalfunktsiooni segada ei tohiks - kui ainult pidev valutunne seda ei põhjusta. Prognoosida, kellele võrgu asetamine põhjustab probleeme, pole kahjuks võimalik.