eemaldatud küüs 18.02.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist,
üleeile käisin emos ja mul eemaldati 3 sõrme küüs
sinna pandi peale mingisugune võrk ning sellepeale haavalapp ja siis seoti kokku.
10 päeva pärast pidin minema perearsti juurde ning nemad pidid eemaldama õmblused.
Küsimus on selles et kas selle võrgu võin ise ära võtta juba varem sest kardan et äki see hakkab sinna muidu juba kinni kasvama ning seejärel võib selle eemaldamine veel valusam olla.
Või on see võrk seal tähtsal põhimõttel ning peab jääma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tavaliselt pannakse peale parafiinvõrk, mis just ongi selleks, et see ei kleepuks värskele haavapinnale. Selle kinnikasvamist karta ei ole vaja.