songavõrk ja rasedus 29.12.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen hetkel rase, kuid mul on 5.a tagasi opereeritud kubemesong ja paigaldatud võrk.

Kui palju võrgu olemasolu mõjutab raseduse kulgu? Kas on oht võrgu rebenemiseks? Kuidas mõjutab võrk sünnitamist?

Esimese raseduse korral, mis kahjuks katkes, ütles günekoloog võrgu kohta ainult ühe lause:"ei tea küll, kuidas Sina sünnitama hakkad".

Sellest ka selline mure.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kubemesonga parandamiseks asetatud võrk ei tohiks minu hinnangul küll sünnitamist segada. Tõsi, et kui raseduse käigus kõhukatted venivad, siis see piirkond seda ei tee, mistõttu võite ise tunda teatud ebamugavust. Võrgu rebenemine on väga ebatõenäoline. Mina muretsemiseks põhjust ei näe.