Paar kuud tagasi tekkinud, nüüd ägenenud öine vasaku jala keskmiste varvaste hootine, kõrvetav valu. 29.03.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kõrvetav valu varba otstes tekib õhtul umbes tundi pärast pikali heitmist, enam ei allu varvaste ja talla kergele silitamisele, soojendamisele, jahutamisele.Varbad ei ole turses ja ei ole külmad, aga puutetundlikud ja ei allu valuvaigistetele. Mul on soodumus kasvajate tekkeks: on opereeritud kolmiknärvi neurinoom, selle aasta veebruaris opereeritud peopesa sidekirme fibromatoos. Aastaid juba suure varba nuki kasvamine ja sellest tingitud talla luude pitsumine. Millise arsti poole pean pöörduma, et valust vabaneda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirurgina ei oskaks Teie kaebuste põhjusena kirurgilist patoloogiat pakkuda. Veresaoonte ahenemine võiks olla põhjuseks, kuid sel puhul peaks kaasnema ka jaldade jahedus ja külmakartlikkus. Soovitaksin pöörduda ortopeedile.