Paistes parem jalalaba 16.09.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Vajan kiiret nõustamist parema jalalaba paistetuse kohta. Jalg on paistetanud ja varvaste juurest on nahk väga tundlik. Põhiliselt keskmiste varvaste juures. Üks tundliku nahaga piirkond on tekkinud ka kanna juurde. Vasak jalg on normaalne. 21 aastat tagasi kaitseväes teenides oli paremal jalal trauma-- nn marsimurd. Peale seda on jalg olnud kogu aeg natuke paistes, aga elamist ja isegi sportimist pole see seganud. Hetkel olen Hispaanias ja kõnnin palverännakul. Iga päev olen kõndinud umbes 30 km ja nii juba 4 nädalat. Kuna jalg oli ka enne paistes, tekkisid käimisest jala peale varvaste kohale villid, mida ma küll puhastasin, aga ei ravinud . Eelkõige teebki mind murelikuks väga tundlik nahk. Samuti tunnen natuke palavikku, söögiisu on vähenenud ja magan palju, samas higistan öösel. Jala paistetus ja palavik ei pruugi olla seoses, sest olen natuke ka külma saanud.
Millised oleks minu võimalused seda paistetust siin käepäraste vahenditega ravida? Päevast kõndimist olen juba vähendanud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt on Teil katkistest villidest lähtunud infektsioon jala pehmetes kudedes. Sellise jalaga palverännaku jätkamine võib olla ohtlik - infektsioon võib levida. Vajaksite antibakteriaalset ravi + lokaalne ravi jalale (salvside jalale, asendravi - jalg kõrgemale, et vähendada turset)