Varvaste trauma. 19.05.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20 aastane noormees.
Aasta algul said mõlemad suured varbad trauma(kukuti suure jala varvaste peale)
Mõlemad küüned läxid esialgu siniseks.Paar päeva hiljem sai üks küün veel hiljem ka põrutuse(sinine küün).Taas korvpalli mängu aeg astuti peale.
Küüned tulid suhteliselt kaua aega ära,üks tuli kuu aega tagasi,teine alles paar kuud tagasi.Siis oli uued küüned juba kasvama hakanud,vasakul küünel oli ka must triip peal(arvatavasti lisamuljumisest) Varba otstes oli kollakat mäda ja mis sinna kogunend see aeg oli.Nüüd umbes 2 nädalat tagasi hakkasid mõlemad varbad ka otstest punetama.Nädala jagu puhastasin neid vesinikuga ja nüüd 4 ndat päeva olen peale pannud Braunovidoni salvi ja loputanud neid lilla lahusega.Punakad on varba otsad ikka.Õrnalt ka vahepeal üks tuikab.
Nüüd kaks päeva ka 37,1 palavik olnud.Ei tea kas nüüd varbad põletikus või olen ise külma saanud. Jalad külmetavad ka natuke,see probleem mul varem ka esinend.

Kas peaksin kohe arstile neid näitama minema?Mure selles et haigekassa saan umbkaudu alles nädala pärast.

Murelik noormees.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõik, mis Te ette võtnud olete, on olnud ratsionaalne. Kui ikka häda sunnib, peksite kohe arstile näitama. Kui annab kannatada, jätkake sama moodi ja minge nädala pärast.