Vasaku jala probleemne valulikkus 16.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on vasak jalalaba ja vasak sääremari mõõdukalt paistes juba kolmandat päeva.
Kui sääremarja masseerida, siis on see valulik ning kõva. Parema jala sääremari on normaalselt pehme, aga vasaku jala oma on nagu „kivikõva“ ning masseerides on tunda mingeid tükikesi sääremarja sees „krõbisemas“. Valulik probleem tekib pikemat vahemaad longates läbides, siis on vasak jalg valulik, alates paistes jalalabast ja sääremarjast kuni tuima valuni vasakus puusaliigeses. Kui vasakut jalga hoida puhkeasendis kõrgemal, näiteks diivanil (jalg ette väljasirutatuna), siis jalavalu muutub leebemaks.

Vasaku jala probleem sai alguse paar nädalat tagasi kui sõitsin jalgrattaga pikema marsuudi ja peale trenni hakkasin tegema taastavaid painutusharjutusi. Mingil hetkel tundsin valulikku valusööstu vasaku jala sääremarjas, meenutades lihase rebestust.
Siis ravisin valulikku vasaku jala sääremarja DICLAC 5% geeliga ja iburpofeeni tablettidega, viie päevaga suutsin valulikkuse normaliseerida. Samas tervis halvenes, üldfüüsiliselt muutusin väga nõrgaks. Peale geeli ja tablettide tarvitamise lõpetamist, hakkas tervis paranema ja normaliseeruma.

Neli päeva tagasi tegin mõõduka koormusega jalgrattatrenni ja uuesti kordus vasaku sääremarja ja jalalaba probleem, nüüd juba palju valulikkumalt. Probeem on juba paistes vasaku jalale püstiasendis toetudes ja minimaalse liikumisvõimega.
Hetkel ravin puhkeasendis valuvaigistavate ibuprofeeni tablettidega, IcePower sprayga ja Tallinki laeva-arsti poolt eile soovitatud Magneesium geeliga.

Juhul kui olukord homseks ei parane, siis mida peaksin lähiajal tegema või milliseid ravimeid manustama ? Või peaksin kiirelt pöörduma SA PERH Mustamäe EMO-sse ?
Milline on sellise jalaprobleemi diagnoos või oletatav kahtlus ?

Lugupidamisega,

Abivajaja

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla süvaveeni põletikuga. Ka ülekoormusest põhjustatud lihasrebend tuleb kõne alla. UH uuring võiks asja selgitada. Ainult jutu järgi kahjuks midagi kindlat väita ei saa. Süvaveeni põletik oleks kindlasti põhjus EMO-sse pöördumiseks.