kuumavad ja valutavad jalad 04.01.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Vaevlen juba pool aastat vasaku jala valu käes. Käies lähevad jalad nii kuumaks ja raskeks , oleks nagu tunne , et jalg kaalub tonni ja seda ma enam tõsta ei jõua. Olen kauplustes käies proovikabiinides pidanud salaja jalanõud ära võtma , et natuke jalgu jahutada, muidu edasiliikumine võimatu.Käisime abikaasaga aastavahetuse peol , kus üritasime ka tantsida aga tugev valu lõi jalga ja jalg läks nii kangeks , et edasi tantsimisest ei olnu juttugi.Mis tekitas ka parajalt hirmutunde.valu kiirgub kintsu esiküljelt põlveni ja sealt edasi sääre välist külgepidi alla liigeseni välja. Hüppeliigese jala pealpoolses küljes on kõrvetav valu. Valutab ka suur varvas ja vahel väikesed varbad.viimastel päevadel on valutama hakanud ka parem jalg, hommikul kõik nii kange ja valus kui liikuma saan. kõrvetavat valu tunnen ka käsivarte sisekülgedel , tundub nagu pikki veresooni.On ka suur väsimus ja füüsilisel kormusel jookseb külm higi.Perearst lasi teha ristluust ja puusaliigesest röntgeni ja üld vereproovi , mile põhjal ta kehitas õlgu ja nüüd ma vaevlen edasi , ei saa toast välja.gi minna valude ja nõrkuse pärast .Palusin perearsti , et ta paneks mind uuringuteks haiglasse aga tema vastus , kui ei ole temal mulle kindlat diagnoosi panna , siis tema haiglasse saata ei saa.Kuigi ma arvasin , et haigla on just see koht , kus diagnoositakse haigus ja siis saadetakse koju edasisele ravile.

Ehk oskate mulle nõu anda kuidas oma valusid leevendada , et ma jõuaksin kuskile eraarsti vastuvõtule , et selgitada , mis mul viga on.

Ette tänades anu lindret

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ühegi kirurgilise haigusega Teie vaevusi siduda ei oska, kuna valusid kirjeldate nii jalgades kui ka kätes. Ainult jalavalu jätab radikuliidi mulje, võimalik et on tegu ka kahe erineva hädaga. Mina soovitaksin Teil näidata end neuroloogile.