Valu varvastes 01.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Tunnen juba aastaid kõndides valu vasaku jala varvastes? päkas? Lihtsalt kõndides on valus, muidu ei valuta. Nüüd on lisandunud valule ka vasaku jala paistetus ja mõned päevad olen tundnud valu ka paremas jalalabas, ikka kõndimisel. Kui valu läheb kõndimisel eriti teravaks, tõmban varbad konksu, siis on parem, kuid nii pole võimalik kaua hoida, et edasi kõndida.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi arvan, et tegu siiski ortopeedilise probleemiga. Päris välistada ei saa ka vaskulaarset või neuroloogilist haigust. Soovitan küsida teist arvamust teise ortopeedi käest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Varbad paistes.

Ärkasin hommikul üles,kaks varvast on paremal jalal paistes. Millest see on tingitud ja mida ma peaksin tegema, et probleemi lahendada. Astuda on valus ja ebamugav. On see tingitud valedest jalanõudest?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui paistes on ainult 2 varvast, viitab see lokaalsele probleemile varvastes. Kas olete ära löönud, hõõrunud, või on mingi põletikuline haigus. Ka Teie pakutud ebamugav jalats tuleb ühe põhjusena arvesse. ...

Loe edasi

Vasak jalg paistes päkast põlveni

Vasak jalg paistes. Esimest korda märkasin 20.03.2013, liikumist ei takista, varvastes on tunda õrna surinat, valu ei ole. Mulle tundub, et see on ebanormaalne. Olen üldiselt liikuv ja ei ole ülekaaluline, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlasti ei ole see normaalne. Kahtlus jääb veenitromboosile. Oleks vaja teha läbivaatus ja ka UH dopleruuting veenidest.

Loe edasi

Äge seljavalu ja selja jäikus

Tere!
Mitmendat korda paari aasta jooksul (vähemalt 3 raskemat korda, olnud ka kergemini) on mind järsku tabanud väga äge seljavalu ja -kangestumine. Mitte midagi erilist ma nende atakkide eel ei ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Olen üldkirurg ja selliste hädadega haigetega puudub mul kogemus. Soovitaksin Teil pöörduda neurokirurgi vastuvõtule, eelnevalt vajalik perearsti saatekiri.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: