Pikaajaline valu põlveliigeses 18.05.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Põlvevalu jätkub pikaajalisest ravitsemisest hoolimata. Perearst saatis kirurgi vastuvõtule, sinna sai aja kiiremini kui ortopeedi omale (põlv oli hetkel turses) ja palus teha uue röntgeniülesvõtte. Eelmine on tehtud möödunud aasta detsembris. Kas uus röntgeniülesvõte on põhjendatud, ei tahaks ennast nii sageli kiiritada? Palusin MRT-d, kuid perearstil seda võimalust ei olevat. Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna olen üldkirurg, siis ei pea end selles küsimuses eksperdiks.
Tegu on ortopeedilise või reumaatilise probleemiga. Nende vahetegemiseks oleks vaja
rohkem informatsiooni. MRT on vajalik, kui tegu on vigastusega. Kui tegu on artroosiga (nn. kulumisega), siis selle diagnoosimiseks reeglina MRT-d vaja ei olegi.