Kõhu õrn valu, pundunud tunne 19.10.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Probleem on selline, et alakõhus on sihuke imelik pundunud tunne juba terve nädala olnud. Otseselt katsudes kuskilt valus ei ole aga aeg-ajalt lõõb sihukese kerge valu vasakusse alakõhtu nabast allapoole. Seedimine on korras enesetunne ka tip-top. Sihuke imelik tunne on nagu kõht oleks täis kogu-aeg.
Põõrduks selle probleemiga perearsti poole, aga probleem on selles, et esmaspäeval on mind ootamas ees kuuajane reis välisriiki ja 10tunnine lennureis mis natuke muret tekitab.
Igaks juhuks mainin et mais põdesin klamüüdiat, aga see sai välja ravitud antibiootikumi kuuriga.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste sümptomite alusel on raske midagi soovitada. Antibakteriaalsest ravist võiks mõelda düsbakterioosi, kuid sellest on möödas natuke liiga kaua aega. Võimalik, et Teie vaevused on seotud hoopis nn."reisipalavikuga"(sõiduärevus) ja selle taga midagi konkreetset ei olegi. Kui, siis soovitaksin pidada dieeti.