Song ja sellest tulenev ravivõimalus 04.07.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Täheldasin 2 nädalat tagasi, et naba on pundunud ja seest roosakaslilla värvusega. Samal hetkel märkasin ka, et naba kohale tekib pingutades suur tugev munataoline kogumik, mille suurus on ca. 5 x14 cm. Tavaliselt käin jõusaalis 2 x nädalas, viimati oli suurem vahe ja tõstsin ka jalgadega suuremat koormust. Täpselt ei oska arvata, kas see moodustis tekkis samal ajal.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pildi järgi on Teil kõhu sirglihaste diastaas ja ka väike nabasong. Diastaasi opereerimiseks vajadust ei näe, nabasonga võiks likvideerida küll. Söögitoru songaga need seotud ei ole. Minu hinnangul elustiili muutuseks Teil põhjust ei ole - treenige edasi, nagu olete harjunud. Song suurenemine toimub nii või teisiti. Treenimisest saaksite küll loobuda, kuid mitte aevastamisest, nuuskamisest, köhimisest, tualetis pressimisest - kõik need toimingud seotud kõhurõhu tõusuga.