kannakõõlus 30.03.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kannakõõlus teeb aasta algusest muret. Õnneks ei valuta, aga hakkasin tundma et kõõluses miski torgib. Hommikuti tõustes ja päeval, käimist alustades kõõlus nagu kisub, oleks kui lühike. Mõnda aega edasi käimisel tunda ei anna, vaid käima hakkamisel oleks kõõlus nagu lühike. Ei pööranud sellele tähelepanu sest valu pole ja käimisel kõõlus tunda ei andnud. Nüüd katsusin kõõlust, et mis tal viga siis on, ja leidsin kõõluse juurest tugevama koha. Katsudes on see valulik. Kaks korda masseerisin( olen ikka haigeid kohti masseerinud ja aitab), kuid tundus et paksendile see ei meeldinud. Nahk värvi muutnud pole, kuid see koht on väheke paistes. Teine kord alustan käimist justkui sirgete jalgadega ja käin kiirustamata sest on tunne et kõõlused lühikesed.
Ise arvan et külmetasin mõlema jala kõõlused ära. Paremat jalga rohkem, teist vähem, Kandsin see talv lühema säärega saapaid, aga sokid olid ikka kõrgema säärega kui tänapäeva noortel jalas.
Trennis pole 2 aastat käinud nii, et sportimisest ülepinget pole kõõlused saanud. Üks kord nädalas joogat sobib kõõlustele, sest peale ühe tunnist joogat on kõik ok.
Kui aru sain, et kõõlustega pole korras hakkasin sääriseid kandma ja tundub et see natuke mõjub.
Jalutasin 3,5 tundi 3 cm saabastega ja nüüd annab parema jala kõõlus tunda, pakitseb.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna Teie häda pole akuutne, siis tuleb ilmselt oodata ära aeg, kui kohtute ortopeediga. Perearsti polt soovitatu on igati omal kohal. 3 päevane kompress ei peagi veel märgatavat tulemust andma, soovitan jätkata. Kui tunnete, et jooga teeb enesetunnet paremaks, siis võiksite ka sellega jätkata.