Valu tekitav kannakõõluse kinnitus 08.03.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tegin nädal aega rasket füüsilist tööd. Ühel päeval tundsin, justkui saabas hõõruks natuke kanda. Nahapind oli ilus sile, mingit paistetust ega mügarikku ei olnud. Järgmisel päeval oli ebameeldiv tunne kannas juba tugevam, kuid kadus päeva teisel poolel. Kolmandal päeval enam tööle minna ei saanud, kuna valu segas juba seevõrd. Traumat jalg ei saanud.
Siis otsustasin rahu anda mõne päeva, kuid olukord ei ole paranenud.
Valu ei ole pidev, vaid, tekkib siis, kui ajada jalalaba asendisse, kus kannakõõlus on pinges ja samal ajal ka jalg põlvest välja sirutada. Sel hetkel lööb kanda tugev valu. Kas peaksin kartma kannakõõluse sideme rebendit?
Lapsena oli mul probleeme kõõluse kinnitusega põlvel. Seal oli rebend, mida raviti elektriga mingil moel ja hoiatati, et pean pikalt asjale rahu andma.
Kas on olemas mingi geneetiline soodumus sellisteks vigastusteks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja Teie probleem on ortopeediline: ei pea ennast sel alal kompetentseks.
Rebend eeldaks traumat, mida Te aga eitate. Sellised asjad võivad tekkida ka ebamugavate jalatsitega pikaaegsest käimisest - kõõluse kinnituskoht luule saab üle koormatud ja läheb põletikku. Soovitan pöörduda ortopeedile. Esimese asjana rahu andmine on igal juhul õige. ka põletikuvastaste kreemide/geelidega määrimine tuleks kasuks - diclofenak, ketoprofeen jne.