Lapse kukkumise trauma 13.12.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 2-aastane laps kukkus 3 -nädalat tagasi tugevalt silmaaluse nukiga vastu kraanikausi serva. Alguses oli paistetus ja korralik sinikas. Tänaseks on nii paistetus kui sinikas taandunud aga käega katsudes on naha all tunda kõva tükki. Kas see on normaalne ja kaob iseenesest või peab sellega midagi ette võtma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See võib olla nii resorbeeruv hematoom, kui ka luufragment. Ilma ise katsumata ja rö pildita pole võimalik seda otsustada. Soovitan pöörduda perearstile.