Küünarliigesel pehme muna, trauma tagajärjel-kukkumine 09.04.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Küünarliigesel trauma tagajärjel (kukkumine) suur pehme muna. Valu ei tee. On korra ka enne kukkumise tagajärjel olnud analoogne muna, mis mingil hetkel kuude pärast kadus. Nüüd on muna oluliselt suurem. Küsimus, kas peab pöörduma arsti juurde, täna on see keeruline Covid 19 pärast, või saab ka ise midagi paranemiseks teha. Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist küünarnuki limapauna põletiku e.bursiidiga. Otstarbekas oleks see tühjaks punkteerida ja rohtu asemele süstida. Paraneb kiiremini. Ka iseparanemine on võimalik. Tähtis on küünarnukile mitte toetuda ja piirata küünarliigese koormust, soovitav ja elastikside või ortoos.