Hemangioomid maksas 20.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas hemangioomide kasv niisuguses tempos on ohtlik ja mida peaksin ette võtma? Kuidas pääseksin Teie vastuvõtule ?

Esimene hemangioom avastati 1993. aastal maksa parempoolses osas. 2005.a. oli hemangioomi läbimõõt 16 mm. 2009.a. tuvastati 3 hemangioomi olemasolu maksa 6.,7. ja 8. segmendis läbimõõduga 27 mm, 39 mm ja 12 mm. 2010.a. oli pilt muutunud järgmiselt: 3. segmendis oli tekkinud uus, 4. hemangioom suurusega 10x9 mm, 6. ja 7. segmendis oli hemangioomide suuruseks 43x28 mm, 27x22 mm ja 12x12 mm. MRT uuring ja alfa-feto test on tehtud 2009.a. lõpus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Maksas hemangioome on kaunis sageli. Reeglina nendega midagi ette ei võeta, kuna ühe eemaldamine ei väldi uute teket tulevikus. Tegu on healoomulise haigusega ja selliste mõõtmete juures nagu kirjeldate, ohtu ei kujuta. Teoreetliselt on mõeldav verejooks kõhukoopasse, mis aga eeldab siiski traumat.
Minu vastuvõtule saaksite tulla, kui registreerite telefonil 6171135 - vajalik saatekiri perearstilt.