Sigmasool 21.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

18aug. 2020a avastati mul kasvaja sigmasooles,maksas kolle 2.5cm. Eelnevalt olen käinud perearstil,ise kiirabi kutsunud,emos käinud.Ka tänu enda minekule emosse seljavaluga tehti kompuuter ja avastati juhuleiuna kasvaja ja kolle.seljas ka 3 diski välja sopistunud.
Mis teie arvate, kas asjad on väga hullud või saab ravida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Jämesoole kasvaja üksiku koldega maksas on kaasaja ravivõimaluste juures suhteliselt hea prognoosiga. Seljahäda, kuigi praegu teeb Teile ilmselt rohkem häda, sellega seotud ei ole. Ravi erinevate spetsialistide juures.