Terav valu kõhus 01.12.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Neerudest kuni paremale poole on terav valu ja temperatuur ei lange alla 37,5. Tunne on, nagu maksa all on midagi, mis valu teeb. Algul oli valu paremal pool neeru juures. P.S.tunne on nagu valu liigub.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Valu põhjus vajaks selgitamist - tegu võib olla neerudes, maksas, sapipõies. Peaksite pöörduma perearsti poole. Alustada võiks üldanalüüsidest ja UH uuringust.