Näpuluu katki? 17.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Nädal aega tagasi jäi näpp ukse vahele. Käisin haiglas õmblemas, tehti ka röntgen ja öeldi, et luuga pole midagi viga. Aga eile võeti niidid välja ja näpp ikka paistes ja liigutada on väga valus. Kahtlustan, et luu on puruks, sest kõik ütlevad, et see pole loogiline, et luu terve on, kui näpp ise nii sodi oli.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui rö- filmil luumurdu ei ole, siis ilmselt ikka ei ole. Ja kui ongi nii väike murd, mida näha ei ole, siis ei pea sellega midagi tegema, kuna luufragmendid seisavad nii hästi. Tuleb lihtsalt rahu anda. Kompress - kas 20% alkoholiga või kampriõliga tuleb samuti igal juhul kasuks.