Hemorroid ja väljaheite kuju muutus 24.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen naine, 33.a. Küsimus selline, et kas ka hemorroid võib põhjustada väljaheite kuju muutust (ühest küljest nagu oleks ära lõigatud)?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorridist selline rooja kuju muutus kindlasti põhjustatud olla ei saa. Kui Teil muid vaevusi ei ole siis ei näe põhjust muretsemiseks - kõhukinnisus, veri roojal, defekatsiooni raskus ja valu on sümptomid, mille puhul peaks uurima hakkama.