Peale operatsiooni..... 04.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Oleks selline küsimus, et millal peale 12sõrmiksoole haavandi operatsiooni tohib teha trenni ja käia saunas. Ja palun öelge veel seda ka, et mis aja pärast peale sellist operatsiooni tohib tarbida alkohoolseid jooke, lahjasid (õlut ja siider) ja ka kangemaid? Ise olen 30a. meesterahvas.

Ette tänades vastuse eest,

Lauri

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitaksin alkoholist hoiduda paar kuud. Treeninguga tuleb alustada niipea, kui Teil selleks isu tekib. Vajalik on jälgida, et harjutustega endale valu ei teeks. Alustada tuleb järk-järgult ja koormusi tõsta väga aeglaselt. Täiest jõust pingutada ei soovita enne poole aasta möödumist operatsioonist. Kõige parem sport peale operatsiooni on ujumine.