Paksend reiel 31.07.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere doktor, kevadel juhtis massöör mu tähelepanu, et mul on üks jalg põlvest ülevaltpoolt paistes. Tunda ei ole midagi. Nüüd olen kaalust maha võtnud ja reite kuju erinevus paistab silma. Üks reis oleks nagu põlvest ülevaltpoolt jämedam ja tunnen ka nagu paistetuse tunnet. kahtlane piirkond on peopesast suurem. Näha ei ole midagi, nahk sile. Nagu anomaalia. Nagu oleks reie peal täiendav lihas. Mis see võiks olla? Number arsti juurde on kinni, a sinna veel kõvasti aega. Kas teil on ideed? Naha all kasjava?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata, ei tahaks spekuleerida. Ilmselt vaja ka täiendavaid uuringuid. Lohutuseks võin öelda, et inimene ei olegi täiesti sümmeetriline ja selle taga ei peagi alati haigus olema.