Viienda metatarsuse murd 02.09.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Väänasin jala kuidagi imelikult ning murdsin viienda metatarsuse. Mulle väideti välismaal haiglas, et kirurgid soovitavad panna sisse kruvi. Kuna kohtumisel, kus ma oleksin pidanud andma allkirja nõusolekuks operatsiooniks, ei suudetud mu küsimustele vastata, siis ma hetkel loobusin operatsioonist ja kruvist.
Lisan röngeni, mis on tehtud 6 päeva peale õnnetust. Kuna loobusin opist, siis ei antud mulle ka haiguslehte, seega pean tööle minema.

- Kas Teie arvates võib selline luumurd ka ise ära paraneda (st tulevikus saab tantsida) või oleks siiski kindlasti vaja kruvi?
- Kas on muretsemiseks põhjust, kui pärast taksoga arsti juures käimist tõmbab sääremari pidevalt krampi (umbes esimesed 30 minutit) ja siis umbes tunnikese on külm? Muul eesmärgil ei ole ma korterist väljas käinud juba nädal aega.

Mul on veel kaks röntgenipilti eri nurkade alt, mille saaksin saata e-mailiga.

Tänades juba ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist on ortopeedilise probleemiga, mis ei ole minu spetsialiteet. Profaanina arvamust avaldades paraneb ära ka ilma operatsioonita, kuid tulemus oleks operatsiooniga ehk natuke parem - miks muidu operatsiooni üldse pakuti. Soovitaksin Teil pöörduda kellegi ortopeedi poole teise arvamuse saamiseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Rangluu murd

Murdsin väljaspool Eestit suusatades rangluu. Paigaldati õlgu fikseerivad rangid. Küsiks koduste spetsialistide arvamust. Kas Teie arvates on lisatud pildi järgi otsustades see raviks piisav.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Paraneb see murd ka konservatiivselt, s.o. nn rangidega. Kuna eeldan, et olete aktiivne inimene ja tahate oma hobidega (suusatamine ja muu sport) tegeleda ka edaspidi, saaks parema funktsionaalse tulemuse ...

Loe edasi

Kodar ja küünarluu otsete murd

Pildid.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Vajalik pöörduda ortopeedile, hea kui oleks käekirurgiale spetsialiseerunud. Selliseid on Põhja Eesti Regionaalhaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis

Loe edasi

Kodar ja küünarluu otsete murd

Saadan pildid peale röntgenit.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pildi järgi võiks jääda ka nii. Soovitan ikkagi konsulteerida ortopeediga, kõige parem kui käekirurgiale spetsialiseerunud spetsialistile. Sellised on olemas PERH-is ja TÜK-s.

Loe edasi

Varbaluu murd !

Selline küsimus, et mul on väikse varba luumurd, ja tahaksin teada kas murruga võib saunas käia või mitte.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Varbaluu murruga võib saunas käia kui ei ole haava ja kui traumast on möödas 2-3 päeva.

Loe edasi

Viienda metatarsaalluu murd ja jala liigutamine

Lugesin, et tegelete peamiselt muude kirurgia teemadega, aga küsin lootuses, et ehk oskate siiski luudega seotud küsimusele vastata. 7. jaanuaril murdsin parema jala viienda metatarsaalluu. Jalg pandi ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Varvaste ja jalalaba liigutamine kipsi pealoleku ajal ei tohiks kahjustada ega dislokatsiooni põhjustada. Öösiti saabast kanda pole vaja. Liiga vara ei tohi koormust anda.

Loe edasi

Luumurd

Tere,
Väänasin kuidagi oma jala ära ning mul avastati paar päeva tagasi EMOs luumurd. Sain aru, et murd asetseb viienda varba mingil luul, hüppeliigese pool. Ühesõnaga jalalabal on see. Arst lasi ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui Teid näinud ortopeed arvas, et ortoos ja kips on mõlemad võrdse raviefektiga, siis minul, kes pole röntgenpilti näinud, pole põhjust selles kahelda.
Ega luumurruga käimine polegi ette nähtud ...

Loe edasi

Lülisamba 12-nda lüli murd

Kui 82 aastasel eakal naisel on lülisamba lüli murd,kas siis inimene on ise suuteline kõndima,istuma bussis 4 tund ja sõitma laevaga ka 4 tundi?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõik oleneb sellest, kui kaua on murrust möödas ja kuidas luufragmendid teieneteise suhtes paiknevad. Kui pt. saab istuda, siis ei tohiks ka bussis ja laevas istumine midagi halba teha.

Loe edasi

Kodarluu murd

Mul kodarluu ülaotsa kinnine murd, aga kipsi ei saa panna, sest nahapinnal on vigastused, mis vajavad puhastamist ja sidumist. Kui palju tuleks kätt fikseerida? Kas piisab rätikust?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Luumurru paranemiseks on parim, kui luufragmendid on teieneteise suhtes täiest fikseeritud. Kui seda pole võimalik kipsiga lahendada tuleb leida teisi vahendeid - ortoos, eemaldatav lahas. jne. Kui ei ...

Loe edasi

Varbaluu murd

Tere. Millised on varbaluu murru tunnused??

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Valu,mis suureneb katsumisel ja liigutamisl, turse, verevalum. Ainult nende tunnuste alusel siiski murdu diagnoosida ei saa, tuleb teha ka rö-ülesvõte.

Loe edasi

Rangluu murd

Tere
Mul on selline küsimus. Et mul oli rangluu murd ja seoti traumapunktis ilusti kinni. Aga nüüd on sidemed veninud ja ebamugavad. Ja kaenlaalune padi seoses sügamisega on nihkunud. Et küsimus ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Soovitaksin pöörduda uueks sidumiseks samasse kohta, kus side tehti.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi