Abaluulihase valu 26.01.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, lugupeetud härra Tepp,mul on juba 5 aastat abaluulihases terav valu.Mängisin võrkpalli ja tegin kätekõverdusi,siis tundsin ühtäkki terevat valu.Ma ei tea,kas tõmbasin mingi lihase ära abaluupiirkonnas või milles asi. Käisin traumatoloog-ortopeedi juures, ta süstis mulle Kenalogi. PAar nädalat oli okei, aga siis hakkas jälle valutama. Pole mõtet neid süste korrata,sest süst võib kahjustada ka terveid kudesid.ma ei mängi praegu võrkpalli,ei pinguta, olen väga palju rahu andnud sellele piirkonnale, aga see ei ole iseenesest ära paranenud, ikka terav valu abaluupiirkonnas, kui näiteks tõstan kätt seljataga või vajutan sellele lihasele.Mida te sooviktaksite?kas on üldse ingit ravi,lootust paranemiseks?Medikamentoossest ravist ma ei ole huvitatud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lootus teatvasti kaob viimasena. Tegu on siiski ortopeedilise probleemiga, milles ei tunne end eriti koduselt. Et midagi arvata, peaksin Teid nägema. Tulge kas minu või veel parem kellegi ortopeedi vastuvõtule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Abaluulihase valu

Tere!Mind kimbutab juba 6 aastat torkav valu abaluulihase piirkonnas.Kui sinna vajutada, siis on karjuv valu. Ma ei saa enam võrkpalli mängida, nagu noaga lõikaks valu. Tegin vist kätekõverdusi ja varbseinal ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kirja teel ei oska kindlasti Teid aidata. Kas ortopeed või neuroloog peaksid olema need spetsialistid, kellelt abi otsida.

Loe edasi

käsi

Laba käsi valutab,võib võtta parafluxi?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Valu korral võib valuvaigistit igal juhul võtta. Peaksite end näitama ortopeedile, et selgitada valu põhjus. Kui aastaga pole valu kadunud, siis iseeneslikule paranemisele loota pole mõistlik.

Loe edasi

Naba ümbruses valu

Probleem selles, koolis hakkas terav valu naba piirkonnas, kui nabale vajutada nagu valu "kaoks".

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite pöörduma perearsti poole. Ainult selle kirjelduse järgi pole võimalik Teid aidata.

Loe edasi

Valu alakõhus

Tere on selline probleem et juba 3 päeva on valu alakõhus nabast paremal pool vahepeal tugevam aga rohkem nagu nõrk valu,et kas see on ohtlik ja kas peaksin arsti juurde põõruma? Või hoopis läheb valu ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla apenditsiidiga. Soovitan pöörduda haigla erakorralise meditsiini osakonda.

Loe edasi

Suur valu nabapiirkonnas

Mis võib põhjustada suurt valu naba piirkonnas? Tundub, et see lööb välja just peale söömist...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui valu tugevneb menstruatsiooniga seoses, võib tegu olla günekoloogilise probleemiga. Ka põiepõletik tuleb arvesse. vajate uuringuid.

Loe edasi

Terav valu kõhus

Neerudest kuni paremale poole on terav valu ja temperatuur ei lange alla 37,5. Tunne on, nagu maksa all on midagi, mis valu teeb. Algul oli valu paremal pool neeru juures. P.S.tunne on nagu valu liigub ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Valu põhjus vajaks selgitamist - tegu võib olla neerudes, maksas, sapipõies. Peaksite pöörduma perearsti poole. Alustada võiks üldanalüüsidest ja UH uuringust.

Loe edasi

Nõrk valu peale neeru biopsiat

Kui kaua peale neerubiopsiat võib nõrka valu teha sügavalt sissehingamine, äkilisemad liigutused jne.?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Vähene valu ja tunne, et midagi on tehtud, võib olla kuni 2 nädalat.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi