Hormoonsüstid õlga-kas "ei või ja" ning kas on muud võimalused? 27.07.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ilmselt koormasin kevadel kaks nädalavahetust õla tööga üle. Perearstilt võtsin suunamise kirurgile. Tehti röngen ja ultraheli. tulemus: kõõlustupes vedelikku vähesel määral d.0,56cm; bursa subacromialis-subdeltoidea:vedelikku mõõdukalt d. 0,7x2 cm - raviks kaks hormoonsüsti. Loobusin, kuna sugulasel nende süstide mõjul (vist 3-4 korda) 80% töövõimetus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ka suu kaudu ravimite võtmine, füsioteraapia ja ravikehakultuur peaks andma samuti tulemusi, kuigi aega võib minna rohkem. Kui ühe ortopeedi soovitatud ravis kahtlete, minge teise vastuvõtule teise arvamuse saamiseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Küünarnukile kukkumine

Kukkusin üleeile õhtul kuidagit moodi oma käele, ja nüüd on küünarnukist randmeni seda liigutades valu. Käsi ei lähe sama sirgeks, kui teine ning samas ei suuda ma ka selle käega oma õlga puudutada.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma nägemata ja ilma rö-filmita seda otsustada pole võimalik. Soovitan pöörduda EMO-sse.

Loe edasi

Käevalu

Tere! Ma ei tea kas minu küsimus kuulub just teie valdkonda, aga ma vähemalt proovin, sest liigitada seda ise ei oska. Olen 40 aastane naine ja umbes kaks kuud tagasi tundsin paremas käevarres kergeid ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui perearst arvas Teie kätt nähes, et on tegemist lipoomiga, pole mul Teid nägemata põhjust muud arvata. Reeglina lipoomid küll ei valuta, kuid survest teistele kudedele ebameeldivaid aistinguid võivad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi