Veenilaiendid 21.06.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Minul nimelt selline mure. Aastal 2008 oli veenipõletik, sellele sain ravi. Peale seda on veenilaiendid püsinud. Sama jalg on praegu ka silmaga vaadates paistes veidi. Möödulinfiga mõõtes on 37 cm kui teine jalg on 34 cm. Praegu kasutan südsmeasperiini hjertemanyli 75 mg/10,5 mg. Mida võiks veel kasutada selliste kuumade ilmadega,et jalg hullemaks ei lähe. Eelmine aasta sai käidud ka kirurgi juures siis arvas et op ravi pole vaja selle vastu. Saadan ka pildi jalast.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Pildil on nahakahjustusega veenilaiend - ei ole teada, kas tegemist on lihtsalt veenilaiendi põletikujärgse muutusega või on olnud tegemist aastaid tagasi süvaveenitromboosiga.
Aspiriin veenisüsteemi tromboosi vastu soovitud efekti ei anna, seega seda sellel põhjusel tarvitada ei ole mõtet.
Kõige parem kohene ravimeetod turse vastu on ikkagi kompressioonravi - sukk või sukapüksid. Nahakahjustusega veenilaiendite puhul (pole vahet, kas tegemist on lihtsalt veenilaienditega või nn. teisese muutusega süvaveenitromboosi järgselt) on ka perearstil õigus vormistada kompressioonraviks meditsiiniseadme kaart (nn. retsept), et saaksite 2 korda aastas kompressioonravi toodet odavamalt.

Olen nõus Teie Kirurgia - nahakahjustus on pöördumatu. Ka ainult veenilaienditest tekkinud muutust hilisem operatsioon ei paranda. Pigem opereerime eesmärgiga, et nahakahjustus ei laieneks ning et ei tekiks uut või esmast haavandit.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg