veenilaiendid 14.07.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

tervist olen 24a noormees ning paar aastat tagasi avastati mul veenilaiendid . viimasel ajal on nad kiiresti arenema hakanud . kuna mulle meeldib ka jõusaalis käia siis arvan ka sellepärast . olen käinud ka veenikliinikus ning seal leiti , et mul on vasakul pool kõhuall ummistus ja soovitati siis tulla eemaldama . kuna areng on kiire arvan , et peaks eemaldama , kuid tahtsin ka kolmanda osapoole arvamust , aitäh .

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Pildil on kosmeetilised veenilaiendid. Muu jutu kohta ei oska kommenteerida, sest ei ole Teie haiguslooga kursis.
Kosmeetilise veenilaiendi olemuseks on see, et elu jooksul on seda rohkem näha. Kui olete füüsiliselt aktiivne, siis ilmselt kaotate nahaalust rasvkude ja ka seetõttu on veenilaiendeid rohkem näha. kas eemaldada või mitte, on eelkõige patsiendi otsus, mida aitab juhtida valitud kirurg.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg