kas veenilaiendid on ainult kosmeetiline probleem 28.01.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on selline küsimus, et kas veenilaiendid on vaid kosmeetiline probleem voi on põhjust neid opereerida? mul oli kahe viimase raseduse jooskul paremal sääremarjal veenipõletik mille tagajaärjel tekkisid varikoorsed veenid, ning ka üks suur nähtav veen(?) mis kintsu siseosast joosis kubemeni välja, nähtavalt laienenud ja kobrutav. mõlemad on nüüdseks(aasta peale sünnitust) vähenendu, kuid on siiski nähtavad. igapäevaselt tunnen kerget valu sääremarja osas ja ka vaheke kintsus, mile tõttu läksin perearsti juurede.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Veenilaiendid, mis ei põhjusta nahakahjustus on kosmeetiline.
Tõsi, vahepeal võivad veenilaiendid ka minna põletikku, kuid tavaliselt taandub see probleemideta. Seda enam, kirjelduse järgi teame, et veeniseina põletikku soodustavaks faktoriks oli käimas olev rasedus.
Ka kirurgiline veenilaiendite korrigeerimine ei anna garantiid, et rohkem veenipõletikku ei teki - veene, milles võib põletik tekkida on inimeses rohkem, kui ainult visuaalsed laiendid täna.
See valu, mida igapäevaselt säärel ja reiel tunnete, ei ole ilmselt seotud veenilaienditega. Nii et, kui küsimus on nendes ebameeldivates tunnetes, mida täna seostate veenilaienditega, soovitan koos perearstiga natuke laiemalt nende kaebuste põhjusi otsida ja mitte keskenduda veenilaienditele.
Kui küsimus on visuaalses väljanägemises, siis jah - veenilaiendite kosmeetiline korrektsioon on mõeldav.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg