Veenid 02.03.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Minu esimene veenilaiend tekkis säärde raseduse ajal. Elasin selle ühega 2aastat, nii et juurde ei tulnud. Asi läks halvemaks järsku, oktoober 2021 kui avastasin jalalaba üles tulnud veeni. Nüüd iga kuu jooksul on silmnähtavalt veenilaiendid juurde tulnud(mõnes kohas looklev ussike nagu, mõnes kohas näha justkui sõlm.) olukord tekitab suurt masendust sest näen pidevalt, et jälle uus nähtav laiend. See läheb nagu kiiresti edasi...
Kannan tugisukki aga sellest pole justkui abi. Veresoonte kirurg tegi ultraheli, ütles, et kõige suurem veenilaiend on üleval kuskil sääres, mida polegi silmaga näha. Pidi tegema süsti veeni aga see alles aprillis.
Kas oskate öelda miks mul veenilaiendid viimasel ajal nii kiiresti juurde tulevad.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Veenilaiendid on krooniline haigus, mille puhul on ootuspärane, et periooditi ulatus laieneb.
See ongi põhjus.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg