Liiga nähtaval veresooned 18.12.18 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mind huvitab, kas on normaalne, et käeseljal on veresooned üles paisunud. Need veresooned tulevad nähtavale just siis, kui käed on rohkem allapoole suunatud, sõrmede algusosas on ka näha päris hästi neid. Samuti on randmest ülevalpool käevarrel näha ja tunda veresooni. Näiteks spinningu trennis on samuti käed natuke allapoole suunatud ja treeningu ajal ka on minu veresooned rohkem nähtaval, kui mõnel teisel.
Olen tähele pannud, et meestel on päris hästi veresooned näha ja minu arvates on mul ka käed päris mehised, kui kõik need veresooned välja tulevad. See ei valmista mingeid muid kaebusi, kui et lihtsalt jube on vaadata, et naisterahval niimoodi veene näha ja tunda.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Mida vähem on inimesel nahaalust rasvkudet, seda rohkem on nähtaval nahaalused struktuurid - sealhulgas ka veresooned. Loomulikult on olemas võimalused neid kosmeetilisel põhjusel korrigeerida, kuid võiks meeles pidadad, et tegemist on täiesti normaalsete struktuuridega ning korrigeerimise eesmärk on ka ainult kosmeetiline.

Veronika Palmiste