Katkiste kapillaaride katmine tätoveeringuga 05.09.18 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mõlemal jalal (eriti reitel) on katkised kapillaarid. Kuna ravida neid ei saa, otsustasin katta ühe laigu tätoveeringuga. Kas see võib kuidagi ohtlik olla ja kapillaare veel rohkem kahjustada? Viimaste aastate jooksul pole see piirkond hullemaks muutunud. Veresooned on üldiselt nahale küllaltki lähedal.

Aitäh!

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Soovitan enne tätoveeringu tegemist proovida skleroteraapiat - pildil olev ei ole minu arvates liiga väike selleks protseduuriks.
Tätoveeringuga veenilaiendite katmist olen näinud, kuid reeglina ka siis soovib patsient täiendavat korrektsiooni, sest kuskilt kumab ikkagi veenilaiend läbi.

Veronika Palmiste